I am a kind of magic

Polski wymiar

czwartek, 22 września 2011
Dzisiejsza notka segritty uświadomiła mi, że nie opowiedziałam Wam jak w lutym poszłam rano po bułki i co wtedy zobaczyłam. Zatem...
środa, 27 lipca 2011
Nie wiem jak to się stało, że przestałam interesować się historią i polityką. Może podczas studiów wyczerpałam cały zapas mojego zainteresowania tą tematyką, którą w połowie liceum uznawałam za swoją pasję. W każdym razie – mało interesuje się polityką. Tak bardzo mało, że moje reakcje na wydarzenia polityczne są raczej instynktowne i cieszę się, że rzadko muszę je argumentować.
poniedziałek, 23 maja 2011
Wpis spowodowany nadmiernym i nikomu niepotrzebnym obserwowaniem płci męskiej na terenie Polski w przeciągu ostatnich 30 miesięcy oraz formułowaniem krzywdzących wniosków na ten temat w okresie gdy zaczęło mi ewidentnie odbijać z braku porządnego urlopu wypoczynkowego.
niedziela, 10 kwietnia 2011
"Zginęli ludzie, którzy stali na czele państwa i państwo się o nich nie upomina. To znaczy, że tego państwa właściwie nie ma" - Jadwiga Kaczyńska.
niedziela, 27 marca 2011
W sobotę obroniłam pracę dyplomową na studiach podyplomowych współfinansowanych przez EFS. W międzyczasie rozpoczęłam też kurs dofinansowany z EFS. Kończę go za niecały miesiąc. Powinnam pisać pracę zaliczeniową, ale przecież... jak coś jest z EFS to i tak wszyscy zdają.
poniedziałek, 28 lutego 2011
Na fali poprzedniego, oszczędnościowego, wpisu.
środa, 16 lutego 2011
Drewniany, kolorowy bączek, jaki każdy z nas powinien był mieć w dzieciństwie będzie oficjalnym gadżetem prezydencji Polski w Unii Europejskiej, która rozpoczyna się oczywiście 1 lipca.
Bączki będą miały cztery rodzaje wzorów: łowicki (yeah!), opoczyński (?), kurpiowski (hm, chyba kojarzę) i kujawski (nie jestem pewna czy dobrze kojarzę).

“Bączki posłużą jako upominki artystyczne polskiej prezydencji, wręczane na spotkaniach organizowanych zarówno w kraju, jak i zagranicą”.
Ponadto w uzasadnieniu Ministerstwo podaje, że bączek ma symbolizować, że Polska to młody duch Europy, kraj z energią i gotowy do zmian.

6200 zestawów (dwa bączki w zestawie) po 130 pln za zestaw = 806.000,00 pln netto.

Pomysł bączka na razie mnie bawi.
Bo jak ma nie bawić?
Bo z czym się kojarzy bączek to wszyscy wiemy.
[z czymś co trzeba wprawić w ruch siłą zewnętrzną aby się szybko i intensywnie przez chwilę kręciło]

Niniejszym zakładam Ruch Obrony Bączka.
Bo na pewno będzie trzeba Go bronić!

Image Hosted by ImageShack.usponiedziałek, 13 grudnia 2010
...na przystanku autobusowym 96 w Łodzi.
środa, 24 listopada 2010
Czy Czwarta na polityczkę się nadaje?
poniedziałek, 22 listopada 2010
Nie wiem z pamięci jaka jest frekwencja z wczorajszych wyborów (zresztą pewnie zależy według którego źródła) ale jak zawsze oceniana jest w komentarzach jako NISKA.
 
1 , 2 , 3